W dniu 20 czerwca 2026 roku, w Urzędzie Miasta Torunia miało miejsce spotkanie z członkami Toruńskiego Rejonowego Zarządu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Przewodniczący Rady Miasta, Łukasz Walkusz, oraz obecni członkowie rozmawiali na temat działań Związku oraz ich wpływu na lokalną społeczność. Istotnym tematem była również współpraca z samorządem miejskim, której dalszy rozwój został zaplanowany na przyszłość.
Podczas spotkania, przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego omówili szereg istotnych inicjatyw, które są realizowane w celu wsparcia środowiska kombatanckiego oraz promowania tradycji patriotycznych. Dyskusje skoncentrowały się na działaniach podejmowanych z myślą o integracji lokalnych środowisk wojskowych z mieszkańcami Torunia.
Uczestnicy spotkania wyrazili przekonanie o potrzebie dalszej współpracy oraz podejmowania nowych inicjatyw na rzecz wspierania ważnych przedsięwzięć dla miasta. Właściwe zintegrowanie działalności organizacji wojskowych z lokalną społecznością może przynieść korzyści zarówno mieszkańcom, jak i samym żołnierzom, co zostało podkreślone podczas rozmów.
Źródło: Urząd Miasta Toruń
Oceń: Współpraca z Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego na forum Rady Miasta Torunia
Zobacz Także


